hands-free-logo

استفاده از هندزفری گیمینگ در حین اجرای بازی های کامپیوتری، موجب چندین برابر شدن لذت بازی برای پلیر ها می شود. به همین دلیل خرید و استفاده از هندزفری گیمینگ در بین کاربران رواج یافته و مشتریان بسیار زیادی دارد. در این مطلب، قصد داریم آسیب ها و ضرر های احتمالی استفاده از این نوع هندزفری را برای شما شرح دهیم تا با آگاهی کامل در مورد مزایا و معایب آن، تصمیم گیری کنید.

hands free آیا هندزفری گیمینگ به گوش آسیب می زند؟

هندزفری گیمینگ در چه مواقعی می تواند مضر باشد؟

با توجه به تعداد زیاد تولید کنندگان هندزفری گیمینگ، میتوان متوجه شد که این وسیله در مواقع عادی برای سلامت انسان مضر نیست؛ بلکه برای جلوگیری از آسیب های آن، باید اصول استفاده از آن را یاد بگیرید. بسیاری از اقدامات غیر اصولی و خطرناک که گیمر ها در حین استفاده از این وسیله انجام می دهند، دلیل اصلی تمام آسیب ها هستند. در ادامه، به اشتباهاتی که موجب آسیب زدن هندزفری به گوش می شوند را به شما معرفی می کنیم:

استفاده طولانی مدت از هندزفری

قطعا می دانید که استفاده طولانی مدت از یک وسیله الکترونیکی می تواند ضرر های فراوانی برای سلامتی شما داشته باشد. هندزفری های گیمینگ نیز استثنا نیستند و باید تا حد امکان ساعات طولانی در طول روز از آن استفاده نکنید. این کار از نظر پزشکی برای سلامت گوش ها و روان گیمر ها مضر است.

ولوم بالای صدای هندزفری

همان طور که مشاهده کرده اید، افزایش صدای هندزفری از یک مقدار مشخص می تواند به گوش شما آسیب غیر قابل جبرانی وارد کند. به همین دلیل پیشنهاد می کنیم تا حد امکان ولوم هندزفری گیمینگ خود را کاهش دهید تا ضمن به حداقل رسیدن آسیب این وسیله، بتوانید تا مدت طولانی تری از آن استفاده کنید.

قرار گرفتن ناصحیح هندزفری در گوش

چنانچه محل خروج صدای هندزفری بیش از حد به پرده گوش فرد نزدیک باشد، آسیب آن نیز دو چندان خواهد بود. برای جلوگیری از آسیب های وارده از این طریق، بهتر است به صورت کاملا اصولی هندزفری را استفاده کنید و آن را به شکل صحیح در گوش های خود قرار دهید.

hands free 2 آیا هندزفری گیمینگ به گوش آسیب می زند؟

کدام هندزفری گیمینگ آسیب کمتری به گوش ها می رساند؟

با توجه به این که وارد شدن آسیب به گوش ها در حین استفاده از هندزفری گیمینگ اجتناب ناپذیر است، افراد باید به دنبال خرید هندزفری هایی مطمئن تر برای کاهش ضرر های آن باشند. در حال حاضر برخی هندزفری ها دارای امکانات و قابلیت های منحصر به فردی هستند که موجب به حداقل رسیدن هر گونه آسیب به گوش می شوند. در ادامه، برخی از امکانات موثر در عملکرد هندزفری را به شما معرفی کنیم تا در حین خرید هندزفری گیمینگ به آن ها توجه داشته باشید:

نویز کنسلینگ هندزفری

شاید تا به حال نام قابلیت نویز کنسلینگ (Noise Canceling) را شنیده باشید که در بسیاری از هندزفری های جدید بازار وجود دارد. این قابلیت، موجب حذف شدن تمام صدا های دور و بر فرد شده و صدا را بهتر و شفاف تر به گوش فرد می رساند؛ در نتیجه دیگر هیچ نیازی به بیشتر کردن ولوم هندزفری نیست و هیچ صدای اضافی در گوش شما نخواهد بود. این قابلیت در هندزفری های گیمینگ پیشرفته و رده بالا موجود است و می توانید وجود آن را در بخش مشخصات هر کدام از هندزفری ها بررسی کنید.

ساختار طبی هندزفری

برخی از هندزفری های منحصر به فرد که در بازار عرضه می شوند، دارای ساختار خاصی هستند که فاصله نسبتا بیشتری با پرده گوش دارند. برای این که ببینید آیا چنین شکلی از هندزفری گیمینگ در بازار لوازم جانبی موجود است یا خیر، می توانید به لیست محصولات فروشگاه های آنلاین مراجعه کنید.

hands free 3 آیا هندزفری گیمینگ به گوش آسیب می زند؟

آیا استفاده از هدفون ضرر کمتری نسبت به هندفری دارد؟

همان طور که احتمالا تا به حال متوجه شده اید، ایجاد فاصله زیاد بین هندزفری و پرده گوش یکی از مهم ترین اقداماتی است که باید برای کاهش ضرر این وسیله انجام دهید. با توجه به ویژگی های خاصی که هندزفری های گیمینگ دارند، به نظر می رسد که این کار برای افراد مقدور نباشد؛ چرا که هیچ کدام از هندزفری های گیمینگ ساختار سالمی ندارند و تنها برای انتقال بی نقص صوت به کار برده می شوند.

به همین دلیل، برای افراد این سوال پیش می آید که آیا استفاده از هدفون نیز به اندازه استفاده از هندزفری برای گیمر ها مضر است یا خیر. با توجه به این که هدفون ساختار سالم تری نسبت به هندزفری دارد، به جرات میتوان گفت استفاده از هدفون آسیب بسیار کمتری به گوش گیمر ها می زند. البته به این معنی نیست که شما می توانید بدون محدودیت از هدفون استفاده کنید؛ بلکه تنها از بخشی از آسیب ها جلوگیری شده و باید همچنان به اصول ذکر شده توجه داشته باشید.

حال که اطلاعات کاملی در مورد آسیب ها و ضرر های احتمالی هندزفری های گیمینگ به دست آوردید، می توانید نسبت به خرید هندزفری گیمینگ متناسب با معیار های خودتان اقدام کنید.

 

 


1 امتیاز2 امتیاز3 امتیاز4 امتیاز5 امتیاز (1 رای : 5,00 از 5)

لينک هاي با دانلود نیم بها از ایرانسل و آسیاتک