speaker3

چرا اسپیکر به بلوتوث وصل نمیشه؟

speaker3 چرا اسپیکر به بلوتوث وصل نمیشه؟

چرا بلوتوث گوشی به باند وصل نمیشه؟ این یکی از پرتکرارترین سوالاتی است که بسیاری از کاربران موقع استفاده از اسپیکرهای بلوتوثی دارند. اما علت وصل نشدن بلوتوث به اسپیکر چیست و چگونه می‌توان این مشکل را برطرف کرد؟

11 راه برای حل مشکل وصل نشدن اسپیکر به بلوتوث گوشی

در بسیاری از موارد، علت وصل نشدن بلوتوث به اسپیکر، یک مسئله بسیار پیش پا افتاده است که شاید در لحظه اول به ذهن‌تان نرسد؛ چیزهایی مانند خاموش بودن اسپیکر یا عدم اطلاع از پشتیبانی نکردن دستگاه مورد نظر از قابلیت پخش بی‌سیم!

اگر در مورد سازگاری دستگاه مورد نظر با گوشی هوشمند خود مطمئن هستید و همچنان این سوال برای شما مطرح است که چرا بلوتوث گوشی به اسپیکر وصل نمیشه، احتمالا راهکارهای زیر به شما در حل مشکل کمک خواهند کرد.

1. اطمینان از روشن بودن بلوتوث

speaker1 چرا اسپیکر به بلوتوث وصل نمیشه؟

پیش از هر چیز مطمئن شوید که گوشی و اسپیکر شما آماده اتصال به یکدیگر هستند. بسیاری از اسپیکرهای بی‌سیم، صرفا بعد از روشن شدن، آماده اتصال نبوده و کلیدی مخصوص برای قرار دادن دستگاه در حالت جفت‌سازی بر روی خود دارند. این مسئله در مورد گوشی موبایل هم صادق است و خیلی وقت‌ها، کاربران فراموش می‌کنند که بعد از روشن کردن بلوتوث، وارد صفحه جستجو شوند!

2. نزدیک بودن اسپیکر و گوشی

اسپیکرهای بی‌سیم، تا فاصله حداکثر 10 متری امکان اتصال از طریق بلوتوث را دارند، ولی توصیه می‌شود که حداقل 6 متر با دستگاه مورد نظر فاصله داشته باشید تا اسپیکر و تلفن هوشمند بدون هیچ مشکلی بتوانند به بکدیگر وصل شوند.

3. غیر فعال کردن حالت ذخیره انرژی و پرواز

در بسیاری از موارد، روشن بودن حالت ذخیره انرژی به منظور حفظ شارژ باتری برای مدت زمان بالاتر می‌تواند استفاده از برخی از ویژگی‌ها را غیر فعال کرده یا عملکرد صحیح آنها را دچار اختلال کند؛ در آن سو، حالت پرواز نیز بخش‌هایی مانند بلوتوث که فرکانس‌های رادیویی را ارسال می‌کنند، خاموش می‌کند. غیر فعال کردن این دو ویژگی می‌تواند اختلالات احتمالی را کاهش دهد.

4. مطمئن شوید اسپیکر به دستگاه دیگری وصل نیست

بسیاری از کاربران، این سوال را دارند که چرا بلوتوث گوشی به باند وصل نمیشه؟ در پاسخ باید گفت که یکی از دلایل اصلی بروز چنین مشکلی، این است که بسیاری از اسپیکرها توانایی اتصال همزمان به فقط یک دستگاه را دارند؛ در نتیجه، وقتی شما می‌خواهید به باندی وصل شوید که به دستگاه دیگری وصل است، با مشکل مواجه خواهید شد.

5. حذف تنظیمات ذخیره شدن بر روی گوشی

اگر پیش‌تر گوشی شما با دستگاه مورد نظر جفت شده باشد و در اتصال دوباره دچار مشکل شده‌اید، توصیه می‌کنیم یک‌بار تنظیمات ذخیره‌شده بر روی موبایل خود را پاک کنید. برای این کار، لیست دستگاه‌های جفت‌شده را باز کرده و انگشت خود را روی نام اسپیکر مورد نظر نگه دارید؛ سپس گزینه فراموشی دستگاه (forget device) را بزنید تا اطلاعات آن به صورت کامل از روی گوشی شما حذف شود.

6. ریست گوشی و اسپیکر

speaker2 چرا اسپیکر به بلوتوث وصل نمیشه؟

اگر هنوز علت وصل نشدن بلوتوث به اسپیکر را پیدا نکرده‌اید، یک رویکرد مفید دیگر، ریست کردن تلفن هوشمند و اسپیکر به منظور رفع اختلالات احتمالی در عملکرد نرم‌افزاری است. برای راه‌اندازی مجدد گوشی باید کلید پاور را نگه داشته و سپس دکمه مربوطه را فشار دهید؛ برای ریست کردن اسپیکر نیز می‌توانید از کلید مخصوصی که معمولا روی بدنه اصلی قرار می‌گیرد، استفاده کنید. توجه داشته باشید که شیوه ریست کردن اسپیکرها با یکدیگر متفاوت است.

7. پاک کردن حافظه کش بلوتوث گوشی

اگر همچنان مشکل پابرجاست، بهتر است سری به بخش تنظیمات زده و از بخش اپلیکیشن‌ها، حافظه کش و داده‌های مربوط به بلوتوث را پاک کنید. این کار البته باعث حذف سایر تنظیمات ذخیره‌شده برای بلوتوث در تلفن هوشمند شما نیز خواهد شد، اما مشکلات نرم‌افزاری احتمالی در عملکرد صحیح بلوتوث را از بین خواهد برد.

8. تست اسپیکر در حالت Safe Mode

در حالت Safe Mode، تمام اپلیکیشن‌های شخص ثالث متوقف شده و از بروز اختلالات نرم‌افزاری جلوگیری خواهد شد. برای رفتن به این حالت، باید کلید پاور را نگه داشته و سپس انگشت خود را برای چند ثانیه روی گزینه Power off نگه دارید تا گزینه مربوطه، نمایش داده شود. در این حالت، گوشی یک‌بار راه‌اندازی شده و عبارت Safe Mode در گوشه پایین سمت چپ نیز نشان داده خواهد شد.

بررسی کنید که آیا از طریق بلوتوث به اسپیکر می‌توان متصل شد یا نه؛ اگر اتصال به‌درستی انجام گرفت، احتمالا یک نرم‌افزار خاص در حال ایجاد اختلال برای عملکرد صحیح بلوتوث است.

9. آپدیت گوشی

اگر اسپیکر در اتصال اسپیکر به دستگاه‌های دیگر مشکلی وجود ندارد، مطمئن شوید که گوشی شما به‌روز است؛ سازندگان همواره سعی می‌کنند تا با ارائه آپدیت‌های مختلف، اختلالات نرم‌افزاری یا مشکلاتی که کاربران گزارش کرده‌اند را برطرف کنند.

speaker چرا اسپیکر به بلوتوث وصل نمیشه؟

10. بروزرسانی فریمور اسپیکر

اگر همچنان این سوال مطرح است که چرا اسپیکر به بلوتوث وصل نمیشه، می‌توانید یک قدم جلوتر رفته و در صورت امکان، فریمور خود اسپیکر را نیز آپدیت کنید. این کار البته نیاز به کمی دانش فنی دارد و اگر آن را طبق راهنمایی که در وب‌سایت سازنده ارائه شده است انجام ندهید، احتمالا مشکلات‌تان دوچندان خواهد شد!

11. دور شدن از دستگاه‌هایی که احتمال دارد اختلال ایجاد کنند

فناوری بلوتوث از فرکانس‌های رادیویی برای اتصال دستگاه‌های مختلف به یکدیگر استفاده می‌کند و این احتمال وجود دارد که سایر وسایلی که در نزدیکی شما هستند، باعث ایجاد اختلال شوند. اگر همچنان علت وصل نشدن بلوتوث به اسپیکر مشخص نشده، شاید بد نباشد که از وسایلی مانند روترها و مایکروویوها دور شوید.

سخن پایانی

در این مقاله تلاش کردیم تا تمام راه‌هایی که برای حل مشکل عدم اتصال اسپیکر خانگی به بلوتوث گوشی وجود دارد را بیان کرده و به این سوال که «چرا بلوتوث گوشی به اسپیکر وصل نمیشه» پاسخ دهیم. اگر بعد از انجام تمام کارهای بالا متوجه شدید که اسپیکر مورد نظر به هر دستگاهی جز گوشی شما وصل می‌شود، احتمالا چاره‌ای جز بازنشانی آن به تنظیمات کارخانه نخواهید داشت؛ در غیر این صورت، وجود ایراد سخت‌افزاری یا نرم‌افزاری در خود اسپیکر، دور از انتظار نخواهد بود.


1 امتیاز2 امتیاز3 امتیاز4 امتیاز5 امتیاز (2 رای : 4,00 از 5)

لينک هاي با دانلود نیم بها از ایرانسل و آسیاتک